czwartek, 23 listopada 2017

Kurs na magnetyczny przelicznik kuchenny

Kochani zgodnie z zapowiedzią przygotowałam mały kurs na magnetyczny przelicznik kuchenny z notatnikiem. Plus małe przypomnienie jak robić okładkę twardą ;)

Do pracy potrzebujemy:
  • papier scrapbookingowy
  • tekturę litą 2mm o wielkości 210x90 mm
  • 2 neodymowe magnesiki, moje mają średnicę 7 mm
  • notes samoprzylepny 75x75 mm
  • taśma dwustronna, klej, trymer itp.1. Pierwsze co musimy zrobić, to wykonać tzw. oprawę twardą. W tym celu przycinamy papier o 3 cm po długim i krótkim boku większy od tekturki, czyli 240x120mm (24x12cm).2. Moja oprawa będzie obszywana na maszynie, dlatego musiałam zaznaczyć sobie miejsca w których chciałabym, aby te przeszycia się znalazły. Najpierw ułożyłam tekturę w miejscu, w którym będę ją przyklejać. Zaznaczyłam punkty krawędzi tekturki i odmierzyłam o 5mm z każdej strony do środka papieru.


 3. Tutaj karteczka jest już odpowiednio przeszyta.


4. Nitkę przewlekam na "lewą" stronę i podklejam ją taśmą washi, aby czasem nie wyszła na zewnątrz lub się poluźniła.


 5. Smaruję tekturkę klejem


i przyklejam w odpowiednim miejscu na kartce. I tutaj mała uwaga ode mnie. Trochę trudno jest przykleić tekturkę jeśli mamy przeszycia, tak by było równo. Ja robię to pod światło na oknie, widzę wzór i odpowiednio przykładam tekturkę. W tym przypadku wydaje się aby była krzywo przyklejona, ale jest to zamierzony efekt, ponieważ chciałam zachować jak najwięcej wzoru kwiatowego na papierze, dlatego nieco go przekręciłam.

6. Kolejny krok to przycięcie narożników. Ja to robię "na oko". Zostawiam mniej więcej 2 mm od krawędzi tekturki i tnę nożyczkami po skosie. Pamiętajmy by zostawiać przynajmniej tyle odstępu ile mm ma nasza tektura lita.


 7. Kleimy długie boki papieru,


 8. a następnie krótkie.


 9. Tutaj zbliżenie jak kleić krótki bok. Zaginamy paznokciami krawędzie papieru do środka i zaklejamy górną patką.


 10 . Przyklejamy magnesy u góry i dołu tekturki.


11. Przyklejamy papier na tył tekturki.W tym celu przycinamy papier na wielkość 210x90 mm. Mój wcześniej również obszyłam na maszynie.


 12. Teraz drukujemy sobie przelicznik kuchenny. Ma on wielkość 75x50 mm i jest dostępny tutaj.
Ja swój drukowałam na papierze ozdobnym ze wzorem rypsik.13. Przyklejamy notatnik. Użyłam do tego taśmy dwustronnej + kleju, aby na pewno mocno się trzymał.


 14. Wyżej przyklejamy nasz przelicznik


 15. I ozdabiamy górę tekturki.


16. Nasz przelicznik jest już gotowy do zawieszenia i cieszenia oka na lodówce. Myślę, że mógłby być fajnym prezentowym drobiazgiem dla każdej Pani Domu :) Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich odwiedzających !


2 komentarze: